Ο Σουνάς ήταν σε μεγάλη βραδιά με την Κατατζάρο!

Ο Δημήτρης Σουνάς απέτρεψε την γκέλα της Καταντζάρο με αντίπαλο τη Λέκο στο “Νικόλα Τσεράβολο” για την 20ή αγωνιστική της Serie B, αφού με δύο γκολ την οδήγησε στην ανατροπή και τη νίκη με 5-3.

Ο Έλληνας κεντρικός μέσος πήρε την μπάλα στο ύψος του πέναλτι και με την πλάτη γυρισμένη, τη σήκωσε με το αριστερό, γύρισε το σώμα του κι έπιασε βολέ με το δεξί, εκτελώντας τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 2-2 στο 48′.

Στο 65ο λεπτό, ο Σουνάς πέτυχε το γκολ της ανατροπής με κοντινή κεφαλιά για τους γηπεδούχους, που με αυτήν τη νίκη επιστρέφουν στη μάχη των playoffs για την άνοδο στη Serie A.

Ο ήρωας της Καταντζάρο αγωνίστηκε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ενώ ο Πάνος Κατσέρης αντικαταστάθηκε στο 61ο λεπτό.