Κύπελλο Ελλάδος

Κύπελλο Ελλάδας : Στους “8” με…ζόρι ο Παναιτωλικός, τις εντυπώσεις η Athens Kallithea (vids)

“Λαχτάρισε” στο τέλος ο Παναιτωλικός, καθώς η Athens Kallithea ισοφάρισε σε 2-2 και πέντε λεπτά που απέμεναν, πάλεψε για το γκολ που θα έστελνε το ματς στην παράταση.

Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη προηγήθηκε στο 7ο λεπτό με τον Ντουάρτε και επί της ουσίας, ολοκλήρωσε κάθε συζήτηση περί πρόκρισης, στο 12’.

Ο Χουάνπι βρήκε δίχτυα για πρώτη φορά μετά τον Απρίλιο του 2023 και το τόσο γρήγορο 2-0, έβαλε τέλος στα όνειρα της Καλλιθέας για μία μεγάλη ανατροπή.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Λουκίνα στο 35’, αλλά η αντίδρασή τους περιορίστηκε σε αυτό μέχρι και το… 91’.

Κατέγραψε δύο εντός εστίας τελικές προσπάθειες στην επανάληψη, και τελικά, βρήκε δίχτυα με την 3η, κάνοντας το 2-2 στο 91’ με τον Τόρες.

Ωστόσο, στα εναπομείναντα τέσσερα λεπτά της συνάντησης, έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του γκολκίπερ Βοσνιάδη, και αποκλείστηκε με συνολικό σκορ το 5-4 από τη συνέχεια του Κυπέλλου.