O Δούμτσιος σκόραρε στο φινάλε και χάρισε τη νίκη στην Top Os! (vid)

Ένα πολύ σημαντικό τρίποντο στη «μάχη» που δίνει για την αποφυγή του υποβιβασμού της πήρε η Τοπ Ος χάρη σε γκολ του Κωνσταντίνου Δούμτσιου στο 88ο λεπτό, επικρατώντας έτσι με 1-0 της Τέλσταρ και πλησιάζοντάς την στον ένα βαθμό.

Μετά από μία σέντρα προς την περιοχή της Τέλσταρ, ο τερματοφύλακας βγήκε με γροθιές, αλλά δεν απομάκρυνε καλά, με αποτέλεσμα όταν προσγειώθηκε η μπάλα να χτυπήσει στην πλάτη του και να πάει πάνω στον Δούμτσιο, ο οποίος κοντρόλαρε, προστάτεψε την μπάλα από τον αντίπαλό του κι εκτέλεσε για το 1-0.

Κάπως έτσι ο 26χρονος Έλληνας επιθετικός, που πέτυχε το τρίτο του φετινό τέρμα (είχε σκοράρει δύο την 2η αγωνιστική κόντρα στην U21 της Αϊντχόφεν), πήρε και το βραβείο του MVP της αναμέτρησης.

Για την Τέλσταρ μπήκε ως αναγκαστική αλλαγή στο 21ο λεπτό ο Χρήστος Γιούσης στη θέση του Ενταχτσούρι.