Super League 2 : Το γκολ του Μπάμπη χάρισε τη νίκη στο Αιγάλεω

Σημαντική νίκη σε κομβικό σημείο του πρωταθλήματος για το Αιγάλεω, στο δεύτερο ντεμπούτο του Απόστολου Χαραλαμπίδη στον πάγκο του.

Οι “κυανόλευκοι”, που αγωνίστηκαν ουσιαστικά εκτός έδρας, καθώς το ματς διεξήχθη στον Ασπρόπυργο, πέτυχαν ένα εξαιρετικό τέρμα στο 61ο λεπτό με τον Πάρη Μπάμπη και στο τέλος πανηγύρισαν τη νίκη που τους φέρνει στην 7η θέση του πρωταθλήματος.

Από την άλλη πλευρά, η φορμαρισμένη μέχρι πριν το ματς Παναχαϊκή γνώρισε την ήττα που την αναγκάζει να βρεθεί ξανά στην τελευταία θέση. Η ομάδα του Γιάννη Τάτση φωνάζει για πέναλτι σε μια σημαντική φάση στο 90+2′, όταν ο Χριστόπουλος βρέθηκε στο έδαφος μέσα στην περιοχή, όμως η διαιτητής Σταυρουλάκης έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

12′ Γύρισμα Βάρκα από αριστερά, σουτ Ραμίρεζ η μπάλα κόντραρε σε πόδι αμυντικού της Παναχαϊκής και πέρασε κόρνερ.

32′ Σέντρα Τάμπα από δεξιά, κεφάλια Ναζίμ από το ύψος της μικρής περιοχής η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Κολοβούρη

40′ Σέντρα Τάμπα από δεξιά, ο Σταμένκοβιτς έπιασε την κεφάλια αλλά ο Κολοβούρης μπλόκαρε

43′ Σουτ Ναζίμ από πλεονεκτική θέση αουτ η μπάλα

45′ Κόρνερ Ραμίρεζ, κεφάλια Ευαγγέλου, ο Ζιούλης έκανε την προβολή αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από το δοκάρι του Κολοβούρη.

52′ Κόρνερ Προύντζου, ο Ζαμόρα έκανε την προβολή άουτ η μπάλα

54′ Πλασε Τραορέ από τα δεξιά της περιοχής, μπλόκαρε ο Κατσιμήτρος

61′ ΓΚΟΛ! Με δυνατό σουτ εκτός περιοχής ο Πάρης Μπάμπης νίκησε τον Κολοβούρη δίνοντας προβάδισμα στο Σίτι (1-0)

68′ Σουτ Μπαξεβάνου, ο Καταιμήτρος εντυπωσιακά σε κόρνερ

77′ Σουτ Μούλντερ ο Κατσιμήτρος έδιωξε

86′ Σουτ Σταμένκοβιτς αουτ η μπάλα.

Αιγάλεω (Απόστολος Χαραλαμπίδης) : Κατσιμήτρος, Μπλακσον, Τάμπας, Ζιούλης, Ευαγγέλου, Μπάμπης (69′ Δημητριάδης), Κωνσταντακόπουλος, Ναζίμ (78′ Γαρουφαλιάς), Βάρκας (87′ Παυλάκης), Ραμίρεζ (87′ Πολίτης), Σταμένκοβιτς

Παναχαϊκή (Γιάννης Τάτσης ) : Κολοβούρης, Καραγιάννης (58′ Ολιβέιρα), Λιοφάγος (69′ Μούλντερ), Μπαρέ, Ζαμόρα, Μπαξεβάνος, Νάστος (69′ Γαϊτανίδης), Μασούρας (78′ Χριστόπουλος), Τραορέ, Πατρινός