Γ Εθνική : Επτά γκολ στη Χαλκιδική η Καβάλα και +7 στην κορυφή (photos)

Η πρωτοπόρος Καβάλα ταξίδεψε στη Χαλκιδική για το εξ αναβολής ματς της 19ης αγωνιστικής, όπου φιλοξενήθηκε στο γήπεδο της Βαρβάρας από τον τοπικό Αετό, φτάνοντας σε μια άνετη και ευρεία επικράτηση με 7-0.

Το παιχνίδι δεν επιδέχεται κριτικής. Οι «Αργοναύτες» σκόραραν πέντε τέρματα στο πρώτο μέρος, απέναντι στους πρωταθλητές Χαλκιδικής που μόλις χθες ανακοίνωσαν τη λύση της συνεργασίας τους με τον προπονητή, Χρήστο Ζαρογιάννη.

Για την Καβάλα, τα γκολ στο πρώτο μέρος σημείωσαν οι Τζελίδης (6′), Καζαντζίδης (11′), Γκέκας (18′-21′) και Παπαδόπουλος (45′).

Το 6ο γκολ για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 77ο λεπτό, με το νεοαποκτηθέντα Αλ Σαΐντ να πετυχαίνει το πρώτο του τέρμα με πέναλτι. Πρώτο γκολ και για τον Στοΐνοβιτς που “έγραψε” το τελικό 7-0 στο 80ο λεπτό.

Με αυτό του το τρίποντο ο πρωτοπόρος αύξησε τη διαφορά από τον Νέστο Χρυσούπολης στους 7 βαθμούς και ετοιμάζεται για την εκτός έδρας αναμέτρηση της Κυριακής στις Σέρρες απέναντι στον Απόλλωνα Παραλιμνίου.

δείτε φωτογραφίες στην Πρωινή Καβάλας

Αετός Βαρβάρας : Παπαβασιλείου, Χαβιαρόπουλος, Κωτάκης Δ.Κ., Βλαχάκης, Γκούτσιος, Πολυζωΐδης, Μιχαηλίδης Δ., Σούκιας, Τσιρλίδης, Παπαδημητρίου, Πετάλι (ενημερώνονται οι αλλαγές…)

Καβάλα : Αστράς, Καζαντζίδης, Δημητριάδης, Σμιλτος, Περδικης, Μέτσε, Λαγός, Τζελίδης (53′ Καρακώστας), Παπαδόπουλος, Σαμπανίδης (53′ Αλ Σαΐντ), Γκέκας (62′ Γκέκας)