Premier League : Μάλλον ήταν…λάθος να προηγηθεί η Μπρέντφορντ, το “γύρισε” με συνοπτικές διαδικασίες η Σίτι! (vid)

Ξέρουμε ποια είναι η Μπρέντφορντ. Είναι μια ομάδα που παλεύει όλα τα ματς, είτε απέναντι είναι η Σίτι, είτε η Σέφιλντ.

Το γκολ του Νιλ Μοπάι στο 21ο λεπτό, φανέρωσε αυτό ακριβώς το στοιχείο και μάλιστα το 1-0, παρέμεινε μέχρι το τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Σε ένα ομολογουμένως καθοριστικό χρονικό σημείο, λίγο πριν πας στα αποδυτήρια με το προβάδισμα, έρχεται ένας Φόντεν και στο…χαλάει.

Κι όχι μόνο αυτό, βγήκε στο δεύτερο ημίχρονο…αγριεμένος και πέτυχε άλλα δύο τέρματα, στο 53′ και στο 70′, μετατρέποντας το ματς σε μια τυπική διαδικασία.

Ο Άγγλος φορ των “μπλε” έχει πάρει τη σκυτάλη από τον Χάαλαντ και οδηγεί εκ του ασφαλούς την ομάδα του, η οποία βρίσκεται πλέον στο -2 από την πρωτοπόρο Λίβερπουλ, έχοντας μάλιστα ένα παιχνίδι λιγότερο.