Super League 2 : Ανατροπή στις καθυστερήσεις για τον Λεβαδειακό και +9!

Ο Μακεδονικός έβαλε δύσκολα στον Λεβαδειακό, αλλά οι “πράσινοι” έφτασαν με ανατροπή στην πολύτιμη νίκη με τα γκολ των Τσιριγώτη (48′) και Γιαννιώτα από την άσπρη βούλα (90+3)!

Αν και η ομάδα του Μακεδονικού ήταν ίσως η πιο μαχητική ομάδα που πέρασε από τη Βοιωτία, ο Λεβαδειακός κατάφερε να φτάσει στο τρίποντο, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου.

Το συγκρότημα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου διεύρυνε το σερί νικών, και με τους 48 βαθμούς, ατενίζει με μεγαλύτερη αισιοδοξία το μέλλον.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 18’ με το ωραίο γκολ του Σιμόνι και το 0-1, παρέμεινε μέχρι την ανάπαυλα. Το γρήγορο γκολ του Λεβαδειακού στο 48ο λεπτό με τον Τσιριγώτη, έδωσε πνοή στους γηπεδούχους, που πίεσαν στη συνέχεια.

Ωστόσο, ο Μακεδονικός κράτησε σθεναρά το 1-1, έπαιξε με περίσσιο πάθος για να πάρει ένα σημαντικό αποτέλεσμα, ωστόσο στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Λεωνιδόπουλος υπέπεσε σε χέρι εντός περιοχής και ο Γιαννιώτας δε λάθεψε, για να “πνιγεί” στη συνέχεια στις αγκαλιές των συμπαικτών του!

Λεβαδειακός (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Γκροφ, Πίρινεν, Βήχος, Λιάγκας, Ντεντάκης, Γκεζαλί (63′ Κωστή), Μεχία (46′ Μπελμόντ), Γκουστάβο (76′ Μπαΐροβιτς), Συμελίδης (63′ Πολέτο), Γιαννιώτας, Τσιριγώτης (71′ Ρομό)

Μακεδονικός (Στέλιος Μαλεζάς): Περντρέου, Σαραγιώτης, Μπουκουβάλας, Γρομητσάρης, Λυμπεράκης, Χάσεκ, Παναγιωτούδης, Λεωνιδόπουλος, Πάρφιτ (72′ Πέδρο Λούκας), Τσιλιγγίρης (42′ λ.τ. Χασάνογλου), Σιμόνι