Super League 2 : “Λευκή ισοπαλία” στην Ευκαρπία, παραμένει αήττητος στην έδρα του ο Μακεδονικός

Με «λευκή» ισοπαλία ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ Μακεδονικού και Νίκης Βόλου για την 23η αγωνιστική της Super League 2.

Οι δύο ομάδες παράμειναν εντός στόχου, που δεν είναι άλλος από τη συμμετοχή στα play off του πρωταθλήματος.

Σε παιχνίδι κέντρου εξελίχθηκε το πρώτο ημίχρονο του αγώνα, καθώς και οι δύο ομάδες είχαν από λίγες φάσεις, με τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν καλύτερα, απειλώντας με χλιαρό σουτ του Γαβριηλίδη και τον Μακεδονικό να ισορροπεί και να απαντά με εκπληκτική ενέργεια και σουτ του Ζαφειράκη το οποίο κόντραρε σε σώματα.

Στο 37ο λεπτό σημειώθηκε η φάση που ξεσήκωσε τους γηπεδούχους, με τον διαιτητή Τακίδη να καταλογίζει φάουλ στον Πέδρο Λούκας, αποβάλλοντας μάλιστα με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Από την εκτέλεση φάουλ ο πολίτης απείλησε με τον Περντρέου να αποκρούει και την μπάλα να καταλήγει στο δεξί κάθετο δοκάρι.

Στο δεύτερο μέρος, με παίχτη λιγότερο, ο Μακεδονικός αμύνθηκε σθεναρά απέναντι στην καταπονημένη από τα συνεχόμενα παιχνίδια Νίκη Βόλου, που δεν κατάφερε να τον απειλήσει ουσιαστικά. Μάλιστα η ομάδα του Στέλιου Μαλεζά έψαξε για το γκολ απειλώντας στην αρχή με τον Πάρφιτ και στο τελευταίο 20λεπτο με τα σουτ των Ζαφειράκη, Μελετίδη και Λυμπεράκη.

Το τελικό 0-0 σήμανε την 8η εντός έδρας ισπαλία του Μακεδονικού, που παραμένει αήττητος στην Ευκαρπία με επιπλέον δύο νίκες.

Μακεδονικός (Στέλιος Μαλεζάς): Περντρέου, Μπουκουβάλας, Γρομητσάρης, Πέδρο Λούκας, Λυμπεράκης, Παναγιωτούδης (88′ Μελετίδης), Χάσεκ, Τσουκάνης, Πάρφιτ (63′ Μπουλάτοβιτς), Ζαφειράκης (88′ Κουλούρης), Σιμόνι (84′ Χερίδης)

Νίκη Βόλου (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Γκαραβέλης, Τοπαλίδης (84′ Κάσσος), Στίκας, Ανδρέου, Μπαχανάκ (57′ Να’α), Κυριακίδης, Γαβριηλίδης (77′ Λίταινας), Παναγιωτούδης (57′ Μιράντα), Πολίτης, Κρητικός, Τζιώρας