Serie A : Από το 1-0 στο 1-6 η Νάπολι, πετούσε…φωτιές ο Όσιμεν! (vid)

Η Νάπολι κατάφερε να κάνει μία μεγάλη ανατροπή απέναντι στη Σασουόλο, καθώς βρέθηκε να χάνει με 1-0 και τελικά επικράτησε με 1-6.

Οι πρωταθλητές φέτος δεν πραγματοποιούν καλή σεζόν και δε θυμίζουν σε τίποτα την περσινή ομάδα που κυριαρχούσε σε Ιταλία και Ευρώπη. Η ομάδα του Φραντσέσκο Καλτσόνα δεν ξεκίνησε καλά στο παιχνίδι αλλά τελικά κατάφερε να πάρει μία μεγάλη νίκη, κάνοντας μία τρομερή ανατροπή.

Οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ στο 17′ με τον Ούρος Ράτσιτς, όμως στη συνέχεια ήρθε η κατάρρευση. Ο Αμίρ Ραχμάνι ισοφάρισε στο 29′ με το μοναδικό τέρμα στο οποίο δεν είχε ανάμιξη ο Όσιμεν και ακολούθησε καταιγισμός. Ο 25χρονος επιθετικός σκόραρε στο 31′, στο 41′ και στο 47′ και άφησε εκτός συζήτησης οποιαδήποτε αμφιβολία για τον τελικό νικητή.

Τέσσερα λεπτά μετά το χατ τρικ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα ανταποδίδοντας την ασίστ του Χβίτσα Κβαρατσχέλια για το 5-1 στο 51ο λεπτό της συνάντησης, με τον Γεωργιανό να πετυχαίνει ακόμα ένα γκολ στο 75′. Το τελικό 6-1 έδωσε στους πρωταθλητές το “τρίποντο” και διέκοψε ένα σερί τεσσάρων αγώνων δίχως νίκη.