Ισόπαλο το Πελοποννησιακό ντέρμπι, οριστικά στα play out η Παναχαϊκή | HIGHLIGHTS και δηλώσεις Τάτση-Μαντζιαρίδη

Δεν ανέδειξε νικητή το ντέρμπι της Πάτρας.

Η Παναχαϊκή παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στην Καλαμάτα και θα αγωνιστεί οριστικά στα play off, εν αντιθέσει με τη Μαύρη Θύελλα που εδώ και καιρό έχει εξασφαλίσει και μαθηματικά την παρουσία της στα play off ανόδου.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 3ο λεπτό με κεφαλιά “ψαράκι” του Μπαράλες, όμως οι Πατρινοί ισοφάρισαν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ντε Τομάς.

το φιλμ στο SportFM Πάτρας

Παναχαϊκή (Γιάννης Τάτσης): Κολοβούρης, Μπάρετ, Μπαξεβάνος (59′ λ.τ. Τραορέ), Ζαμόρα, Μασούρας (76′ Λιοφάγος), Ζέκοφ, Νάστος (67′ Μούλντερ), Προύντζος, Πετράτος, Ντε Τόμας, Πατρινός (76′ Χριστόπουλος)

Καλαμάτα (Τόλης Τερζής): Κοβάλ, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Αρίμπας (81′ Κωστούλας), Καρασαλίδης, Κάτσε (61′ Τάτος), Κοζορώνης, Λόπεζ (81′ Κατάλντι), Γρίβας (61′ Κωνσταντινόπουλος), Πασάς, Μπαράλες