Α1 Γυναικών : Πέρασε από το ΟΑΚΑ το Πανόραμα, μια ανάσα από την ευρωπαϊκή έξοδο!

Στο ΟΑΚΑ το Πανόραμα επιβλήθηκε 28-19 της ΑΕΚ και αγκάλιασε την 5η θέση που οδηγεί στην Ευρώπη, διατηρώντας παράλληλα και κάποιες ελπίδες για την 4η θέση.

Καλό ξεκίνημα για την ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο μην αφήνοντας τις φιλοξενούμενες να ξεφύγουν στο σκορ (4-5, 7-8). Η «Ένωση» είχε τις ευκαιρίες της να ισοφαρίσει, όμως η τερματοφύλακας του Πανοράματος είχε καλές επεμβάσεις και στη συνέχεια μπόρεσε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της και να δώσει διαφορά πέντε γκολ (10-15) στο τέλος του πρώτου μέρους.

Το δεύτερο μέρος δεν διαφοροποιήθηκε και πολύ με την ΑΕΚ να κυνηγάει το σκορ, χωρίς όμως να μπορέσει να μειώσει πιο πολύ από τα τέσσερα τέρματα. Μετά το 20ο λεπτό η φιλοξενούμενη ομάδα ανέβασε ρυθμό και αύξησε τη διαφορά, με το τελικό σκορ

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 3-4, 5-7, 8-11, 10-12, 10-15 (ημχ), 12-18, 14-19, 15-21, 16-22, 18-26, 19-28
Διαιτητές: Σκλαβενίτης- Βήτας, Κόκκινη: 40:37 Μετζρι, Δίλεπτα: 1-2, Πέναλτι: 3/3-0/1

ΑΕΚ (Παπαδόπουλος): Μάγκου, Ψαριώτη, Βαρβεράρκη, Πετκόφσκα, Κατσίκα 3, Γάσπαρη 2, Ζούμα, Ζαφειροπούλου, Παύλου 1, Σαρκίρη, Φάμπις 8, Μπανάση 1, Νικόλοφσκα 4, Μετζρί, Δρουγίδου.

Πανόραμα (Σ. Βακάλης): Κουτσιμανή, Λιούκα 2, Εμμανουηλίδου 3, Γιαννοπούλου, Κουκμίση 2, Φλώρου, Αμανατίδου 4, Ε. Κουκλοτίδου, Μήγγα 2, Τσιαμούρα 1, Νικολάου, Γκονσάλβες 4, Γκόμες 4, Ελ. Κουκλοτίδου, Αμπίλντα 6.