Premier League : “Έσπασαν” καρδιές στο Community με τα γκολ στο 90+6′ και στο 90+9′! (vid)

Μαγική εικόνα στο «Community Stadium»! Η Μπρέντφορντ «πάτησε» τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, είδε τέσσερις φορές την μπάλα να σταματά στα δοκάρια του Ονάνα, έχασε πολλές ακόμη ευκαιρίες, αλλά έφυγε κι ευχαριστημένη με το 1-1 κόντρα στην κακή – για ακόμη μία φορά – ομάδα του Τεν Χάαγκ για την 30ή αγωνιστική της Premier League.

Ο Μάουντ φάνηκε να δίνει τη νίκη από το πουθενά στους φιλοξενούμενους στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά με τη σέντρα ο Άγερ ισοφάρισε και έδωσε τον βαθμό στην ομάδα του.

Στο -8 από την πέμπτη Τότεναμ πλέον οι «κόκκινοι διάβολοι», στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη πλέον οι «μέλισσες».

H Μπρέντφορντ πάντως έχασε ευκαιρία να πάρει μεγάλη βαθμολογική ανάσα.

Το πρώτο δοκάρι για την Μπρέντφορντ ήρθε στο 24′ με σουτ του Τόνεϊ και οκτώ λεπτά μετά ο Ζάνκα με κεφαλιά σημάδεψε ξανά σίδερο. Ο Ουισά στο 59′ με σουτ έκανε τα δοκάρια τρία για τους γηπεδούχους και στο 78′ ήταν η σειρά του Εμπουεμό να βρει δοκάρι μετά από στημένη φάση.

Η Μπρέντφορντ έκανε ό,τι ήθελε στο ματς, είδε τον Ονάνα να πραγματοποιεί μεγάλες επεμβάσεις ενώ είχε κι ένα γκολ του Τόνεϊ στο 72′ που ακυρώθηκε για οφσάιντ. Από την άλλη, η Γιουνάιτεντ είχε να επιδείξει σε όλα αυτά ένα τετ α τετ του Χόιλουντ στο 54′, με τον Φλέκεν να σώζει την ομάδα του.

Και εκεί που όλα έδειχνα πως το 0-0 δεν θα αλλάξει, από ασίστ του Κασεμίρο ο Μάουντ με ωραίο σουτ έκανε το 0-1 στο 90+7′ και φάνηκε να δίνει μία ανέλπιστη νίκη στη Γιουνάιτεντ. Με αυτή την ομάδα όμως ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος κι έτσι με τη σέντρα κατάφερε να δεχθεί την ισοφάριση με σκόρερ τον Άγερ από γύρισμα του Τόνεϊ.