Premier League : Τ-Ρ-Ο-Μ-Ε-Ρ-Η ανατροπή στο 90+11′ η Τσέλσι! (vid)

Ένα από τα καλύτερα -αν όχι το καλύτερο- παιχνίδια της σεζόν διεξήχθη σήμερα (4/4) στο Stamford Bridge, που έριξε την αυλαία της 31ης αγωνιστικής στην Premier League.

Η Τσέλσι έδειξε στα πρώτα λεπτά πως είχε την ανάγκη για μια μεγάλη νίκη μετά από καιρό και το φανέρωσε με τα γκολ των Γκάλαχερ στο 4′ και του Πάλμερ από τα 11 βήματα, στο 19ο λεπτό.

Η Γιουνάιτεντ έδειξε “πελαγωμένη”, όμως γρήγορα βρήκε τα πατήματα της και μέσα σε πέντε λεπτά…πλήρωσε με το ίδιο νόμισμα τους Λονδρέζους. Στο 34′ ο Γκαρνάτσο μείωσε σε 2-1 και στο 39′ ο Μπρούνο Φερνάντες έφερε το ματς στα ίσια, σε ένα καταιγιστικό από πλευράς πρώτο ημίχρονο για τις δύο ομάδες.

Στο 67′ οι “κόκκινοι διάβολοι” έκαναν την ολική ανατροπή με το δεύτερο γκολ του Γκαρνάτσο στο ματς, όμως το φινάλε έμελε να είναι…ακατάλληλο για καρδιακούς.

Ο διαιτητής υπέδειξε 8 λεπτά καθυστερήσεων, όμως κράτησε δέκα και τότε υπέδειξε πέναλτι για τους “μπλε”, οι οποίοι ισοφάρισαν με εύστοχη εκτέλεση του Πάλμερ!

Κι όμως, αυτό δεν ήταν το τελευταίο γκολ στο ματς! Με τη σέντρα, η Τσέλσι έκανε μια ακόμα επίθεση και ο ήρωας του ματς Κόουλ Πάλμερ κατάφερε να δώσει μια επική νίκη στην ομάδα του!