Serie A : Μεγάλη νίκη “ανάσα” για την Κάλιαρι, ανατροπή η Τζένοα στο Antonio Bentegodi (vid)

Πολύ μεγάλη νίκη που τη φέρνει στο +4 από τη ζώνη του υποβιβασμού πέτυχε η Κάλιαρι.

Η ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι πέρασε μεγάλο κομμάτι της σεζόν στην επικίνδυνη ζώνη, όμως πλέον βρίσκεται εκτός αυτής μετά την πολύτιμη νίκη σε βάρος της Αταλάντα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν νωρίς με τον Σκαμάκα, όμως οι Σάρδι ισοφάρισαν πριν έρθει το ημίχρονο με τον Αουτζέλο και δύο λεπτά πριν τα 90’ πέτυχαν το νικητήριο γκολ για το 2-1 με τον Βιόλα.

Με ανατροπή νίκησε και η Τζένοα τη Βερόνα και την άφησε μόλις πάνω από τον υποβιβασμό (1-2). Προηγήθηκε στο 8’ η Ελλάς με τον Μπονατσόλι, ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους οι Rossoblu με τον Εκουμπάν και πήραν τη νίκη με γκολ του, on-fire, Γκούντμουντσον στο 58’.