Δεν είχε νικητή το ματς της Νεάπολης

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, Νίκη Βόλου και Μακεδονικός αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1.

Και τα δύο τέρματα σημειώθηκαν στα τελευταία 15 λεπτά του αγώνα, σε ένα ματς ανάμεσα σε δύο ομάδες που ισοβαθμούν στην κατάταξη των play off.

Στο πρώτο μέρος και οι δύο ομάδες προσπάθησαν να παίξουν ποδόσφαιρο, χωρίς όμως να είναι αποτελεσματικές και είναι χαρακτηριστικό ότι δεν σημειώθηκε καμία μεγάλη φάση εκατέρωθεν.

Εκ των πραγμάτων, το 0-0 αυτού του διαστήματος ήταν φυσιολογικό, ενώ το θέαμα ήταν μέτριο, με τη Νίκη να έχει πιο πολύ την μπάλα και καλύτερο παίκτη τον Τοπαλίδη.

Το δεύτερο 45λεπτο είχε δύο γκολ από τους Σιμόνι στο 75’ και Πολίτη στο 84’ με πέναλτι, με τη Νίκη να είναι τυχερή που δεν έμεινε πίσω με 0-2 στο 77’ σε μεγάλη φάση με τον Ζαφειράκη.

Ωστόσο, οι γηπεδούχοι δεν παράτησαν το ματς, ισοφάρισαν και είχαν μεγάλη φάση με τον Κυριακίδη ένα λεπτό μετά το γκολ τους, για να πάρουν το προβάδισμα. Από κει και πέρα ο Γκαραβέλης στις καθυστερήσεις κράτησε την ισοπαλία με μία σημαντική επέμβαση στο σουτ του Σιμόνι, με το 1-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Νίκη Βόλου (Δημήτρης Ελευθερόπουλος) : Γκαραβέλης, Τοπαλίδης, Αναστασίου, Στίκας (70’ Γιαννίτσης), Ανδρέου, Κυριακίδης, Παναγιωτίδης (86’ λ.τ. Μπαλλάς), Λίταινας, Κάσσος (73’ Πολίτης), Κρητικός, Πέττας (70’ Μακατσάρια)

Μακεδονικός (Στέλιος Μαλεζάς) : Γουναρίδης, Χασάνογλου, Λυμπεράκης, Γρομητσάρης, Σαραγιώτης, Μελετίδης (74’ Γρηγοριάδης), Τσιλιγγίρης (λ.τ. 46’ Ζαφειράκης), Χάσεκ, Κουλούρης (44’ λ.τ. Ραμίρες), Μπουλάτοβιτς (60’ Παναγιωτούδης), Χερίδης (60’ Σιμόνι)