Μια ακόμη “μάχη” κέρδισε η Παναχαϊκή και έφτασε τους 18 βαθμούς

Με το γκολ του Ζαμόρα στο 17′, η Παναχαϊκή νίκησε το Αιγάλεω στην Αγυιά και βλέπει παραμονή, καθώς βρίσκεται στην 4η θέση με 18 βαθμούς, όσους έχει και ο Παναθηναϊκός Β.

Πρωταγωνιστής για τους Πατρινούς ο πορτιέρο Κολοβούρης που αποσόβησε δύο τέρματα, με το Σίτι να φτάνει αρκετές φορές κοντά στην ισοφάριση.

Η ομάδα του Απόστολου Χαραλαμπίδη έμεινε στους 21 βαθμούς, τρεις περισσότερους από τη γραμμή του υποβιβασμού.

2′ Φάουλ του Ζέκοφ, μπλόκαρε ο Κυρίτσης.

10′ Σουτ του Αλιμπέ, μπλοκάρε ο Κυρίτσης.

14′ Η Παναχαϊκή σκόραρε με τον Ζαμόρα, μετά από σέντρα του Ζέκοφ και κεφαλιά αλλά ο ρέφερι ακύρωσε το γκολ ως επιθετικό φάουλ.

18′ ΓΚΟΛ! Κόρνερ Μασούρα, καρφωτή κεφαλιά του Ζαμόρα και 1-0 για την Παναχαϊκή.

19′ Φάουλ Ζέκοφ, κεφαλιά ο Μπαρέ, στην αγκαλιά του Κυρίτση.

30′ Σουτ του Γαρυφαλιά, άουτ.

52′ Σουτ του Μπαρέ, άουτ.

55′ Σουτ του Μπουλάρι τρομερή απόκρουση ο Κολοβούρης σε κόρνερ.

70′ Σουτ του Ντε Ολιβέιρα, η μπάλα έσκασε σε λακκούβα αλλά δεν αιφνιδίασε τον Κυρίτση που μπλόκαρε.

73′ Σουτ του Ζαρακώστα, μπλόκαρε ο Κολοβούρης.

77′ Αντεπίθεση για την Παναχαϊκή, ο Πετράτος έστρωσε ωραία στον Γαϊτανίδη που σούταρε από τα 30 μέτρα η μπάλα άουτ.

85′ Κόρνερ Μίσκου, πλασέ Ναζίμ αμαρκάριστος σε κόρνερ ο Κολοβούρης.

86′ Σουτ του Ντε Τόμας, άουτ.

87′ Ο Ζαροκώστας μέσα στην περιοχή από πάσα του Μπουλάρι σούταρε άουτ

Παναχαϊκή (Γιάννης Τάτσης): Κολοβούρης, Μπαρέ, Ζαμόρα, Προύντζος, Ντε Τομάς (90′ Ιατρούδης), Αλιμπέ (68′ Γαϊτανίδης), Ντε Ολιβέιρα (90′ Λιοφάγος), Τραορέ (75′ Πετράτος), Μασούρας, Μπαξεβάνος, Ζέκοφ

Αιγάλεω (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Κυρίτσης, Καρρίκι, Παυλάκης, Ζιούλης, Ευαγγέλου, Κωνσταντακόπουλος (57′ Μπάμπης), Γαρουφαλιάς (75′ Σταμένκοβιτς), Βάρκας (72′ Ζαρακώστας), Νταβιώτης (46′ Ναζίμ), Ραμίρεζ (57′ Μίσκου), Μπουλάρι