Γ Εθνική : Με 23 νίκες ολοκλήρωσε τη σεζόν ο Πανθρακικός

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε την άκρως επιτυχημένη σεζόν ο Πανθρακικός.

Η ομάδα της Κομοτηνής νίκησε με ανατροπή στο Παραλίμνιο τον τοπικό Απόλλωνα και έφτασε τις 23 νίκες και τους 76 βαθμούς συγκομιδή.

Οι “πράσινοι” τερμάτισαν στην 3η θέση του 1ου ομίλου, ενώ ο Απόλλων πέτυχε τον στόχο της παραμονής, ολοκληρώνοντας τη σεζόν στους 52 βαθμούς.

Στο 21ο λεπτό ο Στέφανος Πέτρου άνοιξε το σκορ για τους “κυανόλευκους”, και το 1-0, ήταν το αποτέλεσμα του πρώτους μέρους.

Με την εκκίνηση του δευτέρου ημιχρόνου, ο Βάσκος ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους, πετυχαίνοντας ένα ακόμη τέρμα τη φετινή σεζόν.

Η ανατροπή για τον Πανθρακικό ήρθε στο 80ό λεπτό με σκόρερ τον Γιώργο Ρουμπιέ, για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στο 80+1′ ο Ιβάν Σίλβα.

Απόλλων Παραλιμνίου : Γκαϊδατζής, Κιουτσεκτσίδης, Τσομαχασβίλι, Κουτζαβασίλης, Νομικός (86′ Τίτης), Ελέζι, Πέτρου (73′ Μπόμπορας), Μπόμποτας, Σκαπής (46′ Καλουπτσής), Γιαννόπουλος (46′ Καρυοφύλλης), Τζαμπέγια (46′ Τσιμίκας)

Πανθρακικός : Παϊτέρης, Γκαγκάνης (63′ Λαρέα), Κωσταρέλλης, Ιβάν Σίλβα, Γιαννακιτσίδης (89′ Σάκαρης), Πεχλιβανόπουλος, Ρουμπιές, Βάσκος, Παχούμης (69′ Παπαδόπουλος), Σαπνάρας, Χιντζίδης (89′ Θέμελης)