Μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική : Εδραιώνεται στην κορυφή ο Ηρακλής Αμμουδιάς, 1-0 τη Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου

Ένα γκολ του Αντώνη Ζιάκα στο 29ο λεπτό έκρινε τον πρώτο χρονικά αγώνα του 1ου ομίλου των μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική

Ο Ηρακλής Αμμουδιάς έφτασε στη δεύτερη του νίκη στο μίνι πρωτάθλημα και απέκτησε προβάδισμα για τον προβιβασμό σε μια Εθνική κατηγορία για πρώτη φορά στην ιστορία του.

Οι πρωταθλητές Σερρών είχαν την πρωτοβουλία στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο κατόρθωσε να ανοίξει το σκορ. Στο δεύτερο 45λεπτο όμως, η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου όχι μόνο ισορρόπησε το ματς, αλλά πήρε τα ηνία, φτάνοντας αρκετές φορές με αξιώσεις στα καρέ του Κουτογλίδη.

Το γκολ όμως δεν ήρθε για τον πρωταθλητή της ΕΠΣ Θράκης, με αποτέλεσμα να παραμείνει στον έναν βαθμό μετά από τρία ματς στον 1ο όμιλο των μπαράζ ανόδου.

Ηρακλλης Αμμουδιάς : Κουτογλίδης, Παπαδόπουλος Σ., Φιλιππίδης, Γάκης, Γεωργιάδης (90′ Μαλανδρής), Καρατλίδης (77′ Ζιγκερίδης), Κωνσταντίνου (68′ Τσιχουρίδης), Παπαδόπουλος Ι., Ζιάκας (68′ Παπαδόπουλος Γ.), Λιάρας, Σένια (90′ Σερβές)

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου : Καργάκης (78′ Ματζαρίδης), Χατζηπαπαθεοδωρίδης, Κατσαούνης (63′ Λεοντίδης), Σωτηράκογλου, Βιτώρος, Κούτας (46′ Κρικελάς), Κικίδης (74′ Σαπαλίδης), Μάκης, Γιώτης, Σκουτελιάς, Δημητριάδης