Με “τεσσάρα” η πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου για την ΑΕΚ

Την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας πήρε η γυναικεία ομάδα Ποδοσφαίρου της ΑΕΚ.

Οι «κιτρινόμαυρες» επικράτησαν με το ευρύ 4-0 της Ολυμπιάδας Υμηττού, εκτός έδρας, και «κλείδωσαν» την παρουσία τους στον τελικό της Διοργάνωσης, όπου θα βρεθούν αντιμέτωπες με τον ΠΑΟΚ.

Η «Ένωση» έπαιξε ποδόσφαιρο κατοχής σε όλο το 90λεπτο, με τις αθλήτριες του Νίκου Κωτσοβού εξ αρχής να δείχνουν τις διαθέσεις τους.

Η Στεφάτου άνοιξε το σκορ στο 10’, ενώ είχε δοκάρι και η Τσελέντη. Η ίδια παίκτρια έκανε και το 2-0 με το «καλημέρα» στο β’ μέρος, καθώς πέτυχε το γκολ στο 51’.

Η Νίκα πέτυχε το τρίτο γκολ για τον «Δικέφαλο» στο 58’. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε η Καπνίση με κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, στο 81ο λεπτό.

Η σύνθεση του “δικεφάλου” (Νίκος Κωτσοβός): Χατζηχαριστού, Βέρα, Παυλοπούλου, Πινέδα, Κόλλια, Στεφάτου, Καπνίση, Νίκα, Τσελέντη, Τζουτζουράκη, Χατζηνικολάου.