Νίκη στο τελευταίο εντός έδρας για τον Ολυμπιακό Β (photos)

Αναμέτρηση ανάμεσα σε δύο ομάδες που υποβιβάζονται και μαθηματικά στη Γ Εθνική, διεξήχθη σήμερα (16/5) στο γήπεδο του Ρέντη.

Ο Ολυμπιακός Β επικράτησε με 3-1 του Γιούχτα, κατακτώντας μια νίκη γοήτρου, καθώς μία αγωνιστική πριν το φινάλε της σεζόν, έχει χάσει την κατηγορία.

Το ίδιο ισχύει και για τους Κρητικούς, που ταξίδεψαν στον Πειραιά με στόχο να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα.

Οι “ερυθρόλευκοι” ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 15ο λεπτό με σουτ του Μαρίνου, όμως ο Γιούχτας αντέδρασε και στο 29′ έφεραν το ματς στα ίσια με “δράστη” τον Νοικοκυράκη.

Η νίκη και μάλιστα με δύο γκολ διαφορά ήρθε στο τέλος για τον Ολυμπιακό Β, που πήρε προβάδισμα στο 86′ από τα 11 βήματα (εκτέλεσε ο Βλαχομήτρος) και δύο λεπτά μετά, ο Πατήρας πέτυχε το πρώτο του γκολ με τους “ερυθρόλευκους”, μετά την ασίστ του Αλγκασίμ Μπα.

Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μπαγκαλιάνη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ολυμπιακός Β (Αριέλ Ιμπαγάσα) : Μπότης, Μπα, Λάιτνερ (78′ Τσέλιος), Μπαγκαλιάνης, Ρέτσος, Μαυρουδής (58′ Σγουρός), Μαρίνος (66′ Πατήρας), Κατσουλίδης, Ιμπαγάσα (58′ Καρακούτης) Σαπουντζής, Πινακάς (66′ Βλαχομήτρος)

Γιούχτας (Κώστας Ανυφαντάκης) : Πρινιωτάκης, Λιποράσε (81′ Φαζός), Τσίρης, Κόλα, Κορνιλάκης, Θεοδωράκης (70′ Μπουρσέλης) Λώλης, Δασκαλάκης, Νοικοκυράκης (81′ Ροβίθης), Κωστανάσιος, Βρετός (62′ Αλεξόπουλος)