Με ανατροπή και “τεσσάρα” αποχαιρέτισε τη Super League 2 η Κοζάνη (photos)

Τέλος σεζόν για Κοζάνη και Αιολικό, με αμφότερες να υποβιβάζονται στη Γ Εθνική.

Η ομάδα του Άγγελου Διγκόζη ολοκλήρωσε την παρουσία της στη Super League 2 με τέσσερα γκολ κόντρα στον Αιολικό, και μάλιστα με ανατροπή, καθώς οι νησιώτες είχαν πάρει το προβάδισμα στο πρώτο μέρος.

Ο Χαμίντοβιτς με πλασέ ήταν αυτός που “έγραψε” το 0-1 στο 31ο λεπτό, ενώ νωρίτερα ο Ζάκαριτς είχε σημαδέψει με σουτ το δοκάρι μετά την παρέμβαση του Μπλατσιώτη.

Δοκάρι είχε και η Κοζάνη στο 20’ με τον Τσιμπούκα. Tελευταία καλή ευκαιρία στο πρώτο μέρος για τους γηπεδούχους στο 42’ όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σιατραβάνη, ο Μπότσαρης μπλόκαρε την κεφαλιά του Γραμμένου.

Ανατροπή σκηνικού στο δεύτερο μέρος, με τον Μαξίμοβιτς να ισοφαρίζει με κεφαλιά πέντε λεπτά (58’) μετά την είσοδο του στον αγωνιστικό και να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του 2-1 στο 66’.

Ο Νάτσος στο 71΄με σουτ εκτός περιοχής “κλείδωσε” τη νίκη, πετυχαίνοντας το 3-1.

Το… κερασάκι στην τούρτα για το τελικό 4-1 έβαλε στο 90′ ο Μαξίμοβιτς που σημείωσε χατ-τρικ.

Δείτε φωτογραφίες στο top-sport.gr

Κοζάνη (Άγγελος Διγκόζης) : Μπλατσιώτης, Δόρης (74′ Κούφας), Ίτσιος, Τσιμπούκας, Τάτσης, Σιατραβάνης (53′ Βοριαζίδης), Γραμμένος (53′ Μαξίμοβιτς), Αναστασόπουλος, Νάτσος, Γιάκος (68′ Αποστολίδης), Καλλέργης (46′ Καραγιάννης)

Αιολικός (Θωμάς Γράφας) : Μπότσαρης, Αλιατίδης (60′ Ιωάννου), Γιοκέ, Χαμίντοβιτς, Ζάκαριτς, Ενομό, Μπενίτεζ, Κριμιτζάς (46′ Καούρας), Μουχάλης, Τριανταφυλλάκος, Νούλας (46′ Καγκελίδης)