Καταιγιστική στη φιέστα της η Athens Kallithea! (vids)

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκληρώθηκε η σεζόν για την Athens Kallithea.

Στο κατάμεστο “Ελ Πάσο”, που γέμισε με φίλους της ομάδας που θέλησαν να γιορτάσουν από κοντά την άνοδο της ομάδας στη Super League 1 μετά από 18 χρόνια, οι πρωταθλητές επικράτησαν με 4-1 της Καλαμάτας και ολοκλήρωσαν ιδανικά μια άκρως επιτυχημένη σεζόν.

Κορυφαίος του αγώνα ο Γιάννης Λουκίνας, που με τα δύο του τέρματα έφτασε τον Μάναλη στα 18 τέρματα, σε μια άκρως παραγωγική χρονιά για τον ίδιο.

Στο 7ο λεπτό ο Ντεμέτριους άνοιξε τον δρόμο για τη σημερινή επικράτηση, μετά την ασίστ του Λουκίνα, ενώ ο πρώτος σκόρερ της Καλλιθέας έγινε…εκτελεστής στη συνέχεια, “γράφοντας” το 2-0 στο 15ο λεπτό.

Το 2-0 ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου, ενώ με την έναρξη του δευτέρου 45λεπτου, ο Τσιντώτας πέτυχε ένα καταπληκτικό γκολ, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Η Καλαμάτα αντέδρασε και στο 65′ μείωσε με τον Μπαράλες, για να έρθει το 88ο λεπτό, όταν ο Λουκίνας πέτυχε το 4-1, φτάνοντας τα 18 τέρματα στη σεζόν. Μάλιστα, με την επίτευξη του τέρματος, δάκρυσε όταν γνώρισε την αποθέωση από τον κόσμο.

Ακολούθησε η απονομή του τροπαίου του πρωταθλητή από τη διοργανώτρια, μέσα σε πανηγυρισμούς από τους φίλους της Athens Kallithea.

Athens Kallithea (Αλέκος Βοσνιάδης) : Πάντος, Βλάχος, Μαρότα (60′ λ.τ. Κολτσίδας), Γεβρέμοβιτς (80′ Ρώσση), Ουές (59′ Μανθάτης), Μουστακόπουλος, Μπουλούλης, Ντεμέτριους (60′ Νεκούλ), Βασιλόγιαννης (57′ Τόρες), Τσιντώνης, Λουκίνας

Καλαμάτα (Νίκος Αναστόπουλος) : Κοβάλ, Αρίμπας, Κωστούλας, Καρασαλίδης, Βαλεριάνος, Τζανακάκης, Άλβες (46′ Δρούγας), Κατάλντι (46′ Τάτος / 61′ λ.τ. Κωνσταντινόπουλος), Γρίβας (46′ Σάλα), Ακόστα (78′ Μουζάκης), Μπαράλες