Φιέστα με “τεσσάρα” για τον Λεβαδειακό! | HIGHLIGHTS

Ιδανικό φινάλε σε μια άκρως επιτυχημένη σεζόν για τον Λεβαδειακό!

Η ομάδα της Βοιωτίας επικράτησε με 4-0 της ΑΕΚ Β, στην τελευταία αγωνιστική των Play Off της Super League 2, σημαίνοντας έτσι την επιστροφή της ομάδας στη Super League 1.

Η ΑΕΚ Β ήταν αυτή που απείλησε πρώτη δις. Στο 9′ ο Κανελλόπουλος σέντραρε και ο Τιέι με κεφαλιά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Γκοφ, ενώ στο 17′ είχε νέα ευκαιρία με πλασέ του Κάτσικα από εξαιρετική θέση.

Οι Βοιωτοί άνοιξαν το σκορ με το ωραίο τελείωμα του Γιαννιώτα, μετά από πάσα του Συμελίδη, με το 1-0 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο 45λεπτο οι παίκτες του Σωκράτη Οφρυδόπουλου πατούσαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και πέτυχαν τρία γκολ σε οκτώ λεπτά.

Αρχικά ο Βήχος με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 54′ έκανε το 2-0 και στη συνέχεια τη σκυτάλη των γκολ πήρε ο Τσάπρας, ο οποίος με κεφαλιά στο 60′ και σουτ στο 72′ έπειτα από υποδειγματική μπαλιά του Νίκα με εξωτερικό φάλτσο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Λεβαδειακός (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Γκροφ, Σωτηράκος, Βήχος, Λιάγκας, Τσάπρας, Μπελμόντ (58′ Νίκας), Μεχία (76′ Ντεντάκης), Κουϊρουκίδης (58′ Ρομό), Γιαννιώτας, Συμελίδης (67′ Χάμοντ), Κωστή (67′ Πολέτο)

ΑΕΚ Β (Νίκος Κούστας): Αγγελόπουλος, Κοσίδης, Γεμπόα, Π. Γεωργέας (46′ Γιαννούλης), Κανελλόπουλος (63′ Σκόνδρας), Σαμπανάτζοβιτς, Χριστόπουλος, Πανεράς (63′ Λέλεκας), Κάτσικας (82′ Α. Πήλιος), Γκολφίνος (73′ Α. Γεωργέας), Τιεϊ