Τρομερό comeback της Μπόχουμ, “πλήρωσε” με το ίδιο νόμισμα τη Φορτούνα και την απέκλεισε στα πέναλτι!

Απίστευτη ανατροπή που θα πρέπει να γυρίσουμε πολλά χρόνια πίσω για να ανακαλύψουμε αν έχει ποτέ συμβεί στο παρελθόν στα μπαράζ παραμονής/ανόδου της Bundesliga!

Η Φορτούνα Ντίσελντορφ του Χρήστου Τζόλη νίκησε με 3-0 στο πρώτο ματς του Vonovia και έδειξε πως μπορεί να κάνει την υπέρβαση και να επιστρέψει μετά από πέντε χρόνια στα “μεγάλα σαλόνια”

Αμ δε!

Η Μπόχουμ πήγε σήμερα στο Merkur Spiel-Arena και “πλήρωσε” με το ίδιο νόμισμα τους “κόκκινους”! Ο Χόφμαν στο 18′ άνοιξε τον δρόμο για τους “μπλε”, που στα μισά του δευτέρου μέρους, κατάφεραν να ισοφαρίσουν το σκορ του πρώτου αγώνα.

Στο 66′ ο Χόφμαν πέτυχε το 0-2 και τέσσερα λεπτά, ο Στάγκερ με πέναλτι “σόκαρε” για τα καλά τους γηπεδούχους, που δεν μπορούσαν να βρουν λύσεις.

Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση, όπου τίποτα δεν άλλαξε και έτσι οι δύο ομάδες έλυσαν τις διαφορές τους στα πέναλτι.

Η αγωνία χτύπησε κόκκινο, η Φορτούνα έχασε το πρώτο πέναλτι και η Μπόχουμ το τρίτο, όμως αυτό που έδωσε τελικά τη νίκη και την παραμονή στους φιλοξενούμενους, ήταν το άστοχο τελευταίο σουτ του Τακάσι, που έστειλε την μπάλα άουτ!