Οι γονείς υπαίτιοι για τη διακοπή του αγώνα U15 ανάμεσα στον Άρη και τον ΠΑΟΚ (vid)

Οι δύο μεγάλες ομάδες της Θεσσαλονίκης ήρθαν αντιμέτωπες στον Τελικό της Ειδικής Κατηγορίας U15 της ΕΠΣ Μακεδονίας, ωστόσο οι περισσότεροι θα το θυμούνται για τα έκτροπα εκτός αγωνιστικού χώρου, παρά τι έγινε εντός γηπέδου.

Η ομάδα του Άρη κατάφερε να πάρει τον τίτλο, επικρατώντας του ΠΑΟΚ με 6-5 στα πέναλτι.

Στο 30ό λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου ο διαιτητής διέκοψε τον τελικό μετά από απειλές που δέχτηκε από ανθρώπους του Άρη και γονιών ποδοσφαιριστών των “κιτρινόμαυρων”. Οι συγκεκριμένοι κατηγόρησαν τον ρέφερι για λάθος αποφάσεις εις βάρος των παιδιών, κάτι που επέφερε το ξέσπασμα.

Το παιχνίδι συνεχίστηκε μετά από 40 λεπτά και αφού πρώτα στο γήπεδο έφτασαν αστυνομικές δυνάμεις.

Δείτε στο 1:41:00 του βίντεο του ORASI TV