“Παρηγοριά” με νίκη στο Μπέργκαμο για τη Φιορεντίνα (vids)

Με την εξ αναβολής αναμέτρηση της Αταλάντα με τη Φιορεντίνα, έπεσε η αυλαία της σεζόν 2023/2024 στη Serie A.

Η ομάδα του Τζιαν Πιέρο Γκασπερίνι…μεθυσμένη από την κατάκτηση του φετινού Europa League, δεν κατάφερε να κλείσει ιδανικά την τρομερή σεζόν, καθώς ηττήθηκε εντός έδρας από τη φιναλίστ του Conference League και παρέμεινε στην 4η θέση.

Οι “βιόλα”, παρά το σοκ από την ήττα στον τελικό της Opap Arena από τον Ολυμπιακό, πήραν μια νίκη γοήτρου και έκλεισαν θετικά τη φετινή χρονιά.

Και τα πέντε τέρματα σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο!

Ο Μπελότι έκανε το 0-1 στο 6ο λεπτό, ο Λούκμαν ισοφάρισε στο 12′ για την Αταλάντα, όμως η Φιορεντίνα πήρε ξανά προβάδισμα στο 19′ με σκόρερ τον Νικολάς Γκονζάλες.

Οι κάτοχοι του Europa League ισοφάρισαν ξανά με τον Σκαλβίνι (32′), για να έρθει η σειρά του Μπελότι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, να δώσει ξανά το πάνω χέρι στη Φιορεντίνα.