“Τρέλα” στην Ελεούσα για την άνοδο στη Γ Εθνική, επιστρέφει μετά από… διάλλειμα ενός χρόνου ο Παναγρινιακός

Με μια ευρεία νίκη επί της Αναγέννησης Περιβολίου, η Θύελλα Ελεούσας πανηγύρισε την άνοδο στη Γ’ Εθνική!

Η ομάδα του Ανέστη Ζώη ήταν καταιγιστική στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης κόντρα στους πρωταθλητές Κέρκυρας και με 14 βαθμούς, κατέκτησαν την 1η θέση του 3ου ομίλου των μπαράζ ανόδου.

Τα γκολ του Νάσιου (39′ με πέναλτι), Παπαρούνα (48′), Βελτσίστα (50′), Νούγια (60′) και Κεφάλα στο 85ο λεπτό, ήταν αυτά που “σφράγισαν” τον θρίαμβο των πρωταθλητών Ηπείρου και ταυτόχρονα της επιστροφής στις εθνικές κατηγορίες μετά από 13 χρόνια.

Μαζί με τη Θύελλα, πανηγύρισε σήμερα και ο Παναγρινιακός, που πέρασε από την Ανέζα με σκορ 3-0 (12′ Τσεκούρας, 60′ Κοντογιάννης, 63′ Αγγέλης) και επιστρέφει στη Γ Εθνική μετά από έναν χρόνο στα τοπικά της Αιτωλοακαρνανίας.