Και με τη βούλα στη Γ Εθνική η Κερατέα (vid)

“Σφράγισε” την άνοδο στη Γ Εθνική ο ΑΟ Κερατέας.

Μετά από 13 χρόνια, η ομάδα της Ανατολικής Αττικής επιστρέφει στις εθνικές κατηγορίες και η επιτυχία πανηγυρίστηκε δεόντως μετά το τέλος του εξ αναβολής αγώνα κόντρα στον Αιγέα Πλωμαρίου.

Η ομάδα του Λουκά Καραδήμου έφτασε στο 5×5 στον 8ο όμιλο των μπαράζ ανόδου, φανερώνοντας πως δίκαια συγκαταλέγεται στα φαβορί για να αποτελέσει μία από τις 24 ομάδες που θα αγωνίζονται τη νέα σεζόν στην τρίτη τη τάξει κατηγορία του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Κόντρα στους πρωταθλητές Λέσβου, ο ΑΟΚ προηγήθηκε στο 22′ με τον Μαγγανά και δέκα λεπτά μετά, ο Τζάκσον πήρε το ριμπάουντ μετά το δοκάρι του Μπουντόπουλου και “έγραψε” το 2-0.

Στο 37′ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν από τα 11 βήματα με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παράσχου Πρωτούλη.

Το προβάδισμα των δύο τερμάτων επανήλθε ξανά για τους γηπεδούχους και μάλιστα πριν βγει το ημίχρονο, με γκολ του Μπουγιούκου στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, ο Παράσχος Πρωτούλης σκόραρε ξανά αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως off side, ενώ για τον ίδιο λόγο δεν μέτρησε το τέρμα του Κοκκινάκη στο 67′, από πλευράς γηπεδούχων.

Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε στο 71ο λεπτό με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Μπουγιούκου.

ΑΟ Κερατέας (Λουκάς Καραδήμος) : Καλογερόπουλος, Κοκκινάκης, Δαρδαμάνης, Ρέτζο (81′ Ντόβας), Μπουγιούκος, Βαγγέλη Ν., Μαγγανάς, Κυριαζής (73′ Πασκάλι), Σούλτσε (73′ Τραγουστής), Μπουντόπουλος (81′ Σαχσανίδης), Τζάκσον (81′ Κρητικός Α.)

Αιγέας Πλωμαρίου (Προκόπης Καρτάλης) : Ζαχαρής, Καλαφάτης, Σαλταμάρας (83′ Μαυραγάνης), Πρωτούλης Ι., Σούμα, Πρωτούλης Π. (83′ Μερτζάνης), Μιχαλάκης, Ψάνης (24′ λ.τ. Πρωτούλης Α.), Βελούτσος, Κόμβος (65′ Κασάι), Κλούρας