Στη Γ Εθνική με “πενταρέ” ο Μικρασιατικός Αστέρας Καισαριανής!

H ομάδα της Καισαριανής θα αγωνιστεί στη Γ Εθνική!

Το συγκρότημα του Γιώργου Τσαμόπουλου επικράτησε με 5-0 της Θύελλας Χαλκειού και με 12 βαθμούς (4×4) πανηγυρίζει την άνοδο στις εθνικές κατηγορίες.

Στο “Μιχάλης Κρητικόπουλος”, στο εξ αναβολής ματς της 2ης αγωνιστικής του 8ου ομίλου, οι πρωταθλητές της ΕΠΣ Αθηνών πέτυχαν πέντε τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο και περιόρισαν τους Χιώτες σε παθητικό ρόλο.

Στο 11ο λεπτό, οι γηπεδούχοι αστόχησαν σε πέναλτι με τον Ραχήμ, όμως στο δεύτερο 45λεπτο, η…ορμή του Αστέρα προκάλεσε πέντε τέρματα.

Στο 50′ ο Σμυρνάκης άνοιξε το σκορ, στο 56′ ο ίδιος παίκτης “έγραψε” το 2-0 και στο επόμενο λεπτό, ο Ραχήμ δέχτηκε την ασίστ του Σαπαλίδη και με ψύχραιμο πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στο 65′ ήταν η σειρά του Κραψίτη να σκοράρει και το τελικό 5-0 διαμόρφωσε στο 75′ ο Σαπαλίδης.

Μικρασιατικός Αστέρας Καισαριανής (Γιώργος Τσαμόπουλος) Φουτράκης, Χασιώτης (46′ Μουσταφίδης), Κάρδαρης, Σμυρνάκης, Λεβέντης, Γεραγωτέλλης (74′ Θεοδωρου), Σταμούλης, Παληγεωργος (62′ Ρεντζής), Σαπαλίδης, Ραχίμ (62′ Ψαραδέλης), Ζέλο (46′ Κραψίτης)

Θύελλα Χαλκειού (Μιχάλης Χατζηδάκης) : Σεράφης, Μαρινάκης, Καραφουλίδης, Βόσσος, Κρητικός, Τελλίδης, Φαρααζογλου (83′ Κιρεφ), Μελέκος, Βασιλάκος, Γκιάλης, Προνι (55′ Ζάγκος)