Φιλική ήττα του Βόλου από τη Φροζινόνε (photos)

Την ήττα με 3-0 από τη Φροζινόνε γνώρισε ο Βόλος στο τρίτο και τελευταίο φιλικό επί ιταλικού εδάφους

Οι ποδοσφαιριστές του Βόλου ήταν φανερό κουρασμένοι τόσο από τις εξαντλητικές προπονήσεις όσο και από το γεγονός πριν από δύο ημέρες είχαν αντιμετωπίσει σε φιλικό τη Σαλερνιτάνα και αυτό φάνηκε μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

Από τους παίκτες του Βόλου έλειπε η φρεσκάδα και τα τρεξίματα, κάτι όμως απολύτως φυσιολογικό για τη χρονική περίοδο που βρίσκεται η προετοιμασία της ομάδας.

Η Φροζινόνε άνοιξε το σκορ στο 32ο λεπτό με τον Κούνι με πλασέ, ενώ διπλασίασε τα τέρματά της στο 47ο λεπτό με σουτ του Γκαριτάνο.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 72ο με αυτογκόλ ο Κορρέα.

O Bόλος είχε κάποιες καλές στιγμές, ωστόσο είτε λόγω αστοχίας είτε λόγω λάθους στην τελική πάσα δεν κατάφερε να σκοράρει.

δείτε φωτογραφίες ΕΔΩ

Η σύνθεση του Βόλου: Κόβατς (62ο Σιαμπάνης), Ασλανίδης, Τριανταφύλλου, Κορρέα, Μύγας (46ο Τάχατος), Σμέουλερς (46ο Λυκουρίνος), Γκλάβτσιτς (62ο Δόσης), Βιγιαφάνες (62o Μεντιέτα), Κόμπα, Νταλιάνης, Γκαρσία (46ο Ασεχνούν)