Champions League : Ισχυρό προβάδισμα για Λουντογκόρετς, πήρε το αποτέλεσμα με 10 παίκτες η Σλόβαν

Εκτός του ματς του ΠΑΟΚ, που πήρε ισχνό προβάδισμα πρόκρισης, δύο ακόμα παιχνίδια ολοκλήρωσαν την 1η αγωνιστική του 2ου προκριματικού γύρου του Champions League.

Η Λουντογκόρετς πέτυχε δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο (9′ Τάκπετι, 45+1′ Νεντέλεφ πεν) με τα οποία επικράτησε της Ντινάμο Μινσκ, αποκτώντας το πάνω χέρι ενόψει του επαναληπτικού στη Λευκορωσία.

Στο άλλο ματς της βραδιάς, η Σλόβαν Μπρατισλάβα πήρε παλικαρίσιο βαθμό στη Σλοβενία κόντρα στην Τσέλιε, παίζοντας με 10 παίκτες από το μισάωρο. Ο Μπομπίτσανετς είχε δώσει το προβάδισμα στους γηπεδούχους (7′) και ο Στρέλετς ισοφάρισε τέσσερα λεπτά μετά, ένα αποτέλεσμα (1-1) που παρέμεινε μέχρι τέλους.