Αθλήματα - Τουρνουά Foot Tennis Βέροια

Το Hotel Kapsalis σήκωσε την κούπα στο 1ο Foot-Tennis League της Νάουσας! (photos)

Ολοκληρώθηκε την Κυριακή (29/7) και μετά από τέσσερις ημέρες αγώνων, το 1ο Foot-Tennis League στο Άλσος του Αγίου Νικολάου στη Νάουσα.

Ο Αστέρας Νάουσας και οι Δημήτρης Κοτζάμπασης-Θοδωρής Πέιος πήραν άριστα, παρά το γεγονός πως ανέλαβαν για πρώτη φορά τουρνουά Foot Tennis και τους αξίζουν συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία, με την ελπίδα βεβαίως πως θα γίνει καλοκαιρινός θεσμός!

Νικητές του τουρνουά οι Τάσος Καψάλης και Λάζαρος Τριανταφυλλίδης από την ομάδα του Hotel Kapsalis (ο δεύτερος τίτλος τους μετά το 2018, ΕΔΩ), που ολοκλήρωσαν τη διοργάνωση χωρίς ήττα, χάνοντας μάλιστα μόλις τρία σετ.

Στον Μεγάλο Τελικό, οι “πορτοκαλί” επικράτησαν με ανατροπή του Draw Cafe (Αλέξανδρος Ασλάνογλου, Κώστας Ντέλλας, Χρήστος Μπρέγκου), σε ένα συναρπαστικό ματς που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον.

Νωρίτερα, το Breakfast Corner των Τάσου Τασιώνα και Θανάση Παπαγεωργόπουλου κατέκτησε την 3η θέση, επικρατώντας στον μικρό τελικό της Σχολής Οδηγών “Χιονίδης” (Λευτέρης Χιονίδης, Κριστιάνο Χίσα).

Την απονομή του χάλκινου μεταλλίου πραγματοποίησε ο Δήμαρχος Ηρωικής Πόλης της Νάουσας, κ. Νικόλαος Κουτσογιάννης και την αντίστοιχη για τους κατόχους αλλά και τους δεύτερους νικητές ο Αντιδήμαρχος Αθλητισμού, κ. Στέλιος Δάγγας.

Οι τέσσερις πρώτοι της διοργάνωσης κέρδισαν δώρα από τους χορηγούς και υποστηρικτές (ΕΔΩ)