Champions League : Απίστευτη πρόκριση με τρία γκολ στην παράταση η Κάραμπακ, αποκλείστηκε η Φενέρ του Μουρίνιο

Γκολ με το… τσουβάλι σημειώθηκαν στους επαναληπτικούς της 3ης φάσης του Champions League.

Μπορεί η Ελλάδα και οι φίλοι του ΠΑΟΚ να “πληγώθηκαν” από τον αποκλεισμό (ο “δικέφαλος” συνεχίζει στο Europa), όμως τι να πει και η Φενέρ, που ξόδεψε εκατομμύρια για να κάνει το…χατίρι του Ζοζέ Μουρίνιο!

Οι Τούρκοι αποκλείστηκαν από τη Λιλ, που παρουσιάστηκε στιβαρή στο Şükrü Saracoğlu και με γκολ του Τζόναθαν Ντέιβιντ στο 118′ της παράτασης, πήρε το εισιτήριο για τα Play Off.

Εκεί θα βρεθεί και η Σπάρτα Πράγας, που πέρασε με “διπλό” από το Βουκουρέστι, με τους Τσέχους να πετυχαίνουν τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο!

Εκτός συνέχειας στο Champions League βρέθηκε ο ΑΠΟΕΛ, που δεν κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος του 0-2 κόντρα στη Σλόβαν, ενώ “ματσάρα” διεξήχθη στο De Grolsch Veste, όπου Τβέντε και Ζάλτσμπουργκ διαφήμισαν το ποδόσφαιρο, με τους Αυστριακούς να παίρνουν την πρόκριση χάρη στο 2-1 του πρώτου αγώνα.

Το ματς της ημέρας έγινε στη Σόφια, εκεί όπου η Κάραμπακ επικράτησε με το εμφατικό 2-7 και μάλιστα στην παράταση! Ο κανονικός αγώνας ολοκληρώθηκε 2-3, με τους Αζέρους να ισοφαρίζουν το σκορ του πρώτου ματς κόντρα στη Λουντογκόρετς, όμως η εξαιρετική ομάδα του Γκούρμπαν Γκουρμπάνοφ πέρασε σαν…σίφουνας στα play off της διοργάνωσης.

Σπουδαία πρόκριση και για την Ντινάμο Κιέβου, που άφησε εκτός τη Ρέιντζερς, σημειώνοντας δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά (82′ Πικάλονοκ, 84′ Βολόσιν).

Ρέιντζερς (Σκωτία) – Ντίναμο Κιέβου (Ουκρανία) 0-2 [1-1]

*Μέσα στην αγκύλη το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα. Με μπλε χρώμα οι ομάδες που προκρίνονται