Μεγάλη πρόκριση με τρία γκολ στην παράταση για την Πάφο! | (photos+HIGHLIGHTS)

Με νίκη 4-0 στην παράταση επί της ΤΣΣΚΑ 1948, η Πάφος προκρίθηκε στα play off του Conference League.

Η κυπριακή ομάδα ήταν καταιγιστική στο ημίωρο του έξτρα χρόνου, ωστόσο το γκολ που άλλαξε τη μοίρα τους ήταν στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Λουκάσεν με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και την Πάφο στο… οξυγόνο!

Η ψυχολογία ανέβηκε ακόμη περισσότερο για τους γαλάζιους οι οποίοι στα πρώτα λεπτά της παράτασης πέτυχαν άλλα δύο γκολ με τους Ζάζα και Άντερσον. Λίγο πριν από την ημίωρη παράταση ο Ντασκάλοφ με αυτογκόλ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Πάφου.

Το τελικό σφύριγμα του Βέλγου διαιτητή έδωσε το έναυσμα, για πανηγυρισμούς και πλέον για την Πάφο απομένει άλλο ένα εμπόδιο, για είσοδο της στους ομίλους του Conference League.