Serie A : Εμφατικό ξεκίνημα για τη Λάτσιο, “εμπόδια” στη Σαρδηνία για τη Ρόμα (vids)

Για ένα ημίχρονο δυσκολεύτηκε κόντρα στη νεοφώτιστη Βενέτσια η Λάτσιο.

Οι Ρωμαίοι βρήκαν γρήγορα τις λύσεις στο γκολ που έβαλε τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ και ξεκίνησαν με νίκη τη φετινή Serie A.

Η Λάτσιο έμεινε πίσω στο σκορ από το 3ο λεπτό με γκολ του Άντερσεν, αλλά ο Καστεγιάνος και ο Τζαγκάνι έφεραν… τούμπα το ματς πριν το ημίχρονο και ένα αυτογκόλ στο φινάλε “καθάρισε” την αναμέτρηση κόντρα στη Βενέτσια, για μία θετική πρεμιέρα στη Serie A.

Με νέο σέντερ φορ τον Αρτέμ Ντόβμπικ, η Ρόμα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Κάλιαρι. Έμεινε ισόπαλη μαζί της χωρίς τέρματα στην 1η αγωνιστική της Serie A. H ομάδα του Ντανιέλε Ντε Ρόσι δεν ξεκινά με τον καλύτερο τρόπο τις υποχρεώσεις της, μιμούμενη τις Ίντερ και Μίλαν που έφεραν εντός έδρας ισοπαλίες με Τζένοα και Τορίνο αντίστοιχα, με το ίδιο σκορ (2-2).