Serie A : Με τρομερό ντεμαράζ στο τέλος “έσωσε” τον βαθμό η Μίλαν! (vid)

Άλλες δύο ισοπαλίες, όπως στα πρώτα χρονικά παιχνίδια, περιελάμβανε το σημερινό πρόγραμμα της πρεμιέρας στη Serie A.

Σε ακόμα ένα ματς μάλιστα, το τελικό αποτέλεσμα κρίθηκε στις καθυστερήσεις! Η Μίλαν βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο κόντρα στην Τορίνο, που προηγήθηκε 2-0 στο San Siro, όμως δύο γκολ από το 89′ και μετά “λύτρωσε” τους Ροσονέρι!

Η γκρανάτα πήρε προβάδισμα στο σκορ με αυτογκόλ του Τιαό στο 30ό λεπτό και σαν να μην έφτανε αυτό για την ομάδα του Πάουλο Φονσέκα, ο Ζαπάτα πέτυχε και δεύτερο τέρμα στο 68′.

Όμως στο τέλος “μίλησε” η φανέλα της Μίλαν! Στο 89′ ο Μοράτα μείωσε το σκορ και στο 90+5′ ο Οκαφόρ (που πέρασε λίγο νωρίτερα στο ματς) πέτυχε το γκολ “λύτρωση” με το οποίο η Μίλαν γλίτωσε το… κάζο της πρεμιέρας.

Στο άλλο ματς που διεξήχθη την ίδια ώρα, Έμπολι και Μόντσα αλληλοεξουδετερώθηκαν, χωρίς να σκοράρουν.