Premier League : Ζοάο Πέδρο και… τάβλα η Γιουνάιτεντ στο 90+5′! (vid)

Ματσάρα η πρώτη χρονικά στο Community για τη δεύτερη αγωνιστική της Premier League!

Η εξαιρετική Μπράιτον φανέρωσε για ακόμα ένα παιχνίδι τις δυνατότητες της στο φετινό πρωτάθλημα, λίγες μέρες μετά το εμφατικό 3-0 εκτός έδρας επί της Έβερτον. Η ομάδα του 31χρονου Φάμπιαν Χούρζελερ επικράτησε με 2-1 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, χάρη σε ένα γκολ του Ζοάο Πέδρο στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Ο Ντάνι Γουέλμπεκ στο 32′ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, που έχασαν σημαντικές ευκαιρίες να διπλασιάσουν τα τέρματα τους.

Στο 60′ ο Ντιαλό ισοφάρισε για τους “Κόκκινους Διαβόλους”, μετά την ασίστ του Μαζράουι, ενώ στο 73′ πέτυχαν και δεύτερο τέρμα με τον Ζίρκζι, αλλά ακυρώθηκε από το VAR.

Την τελευταία… λέξη όμως στο ματς είπε στο 90+5′ ο Ζοάο Πέδρο, κι έτσι η Μπράιτον ξεκίνησε τη φετινή σεζόν με το 2×2.