Bundesliga : Ο Γκνάμπρι έδωσε τη νίκη στην Μπάγερν (vid)

Μια δύσκολη αλλά σημαντική νίκη σε μια δύσκολη έδρα της Bundesliga η Μπάγερν Μονάχου.

Μπορεί οι Βαυαροί να τα πηγαίνουν γενικώς καλά στις πρεμιέρες της, κερδίζοντας τα δύο τελευταία χρόνια με χαρακτηριστική ευκολία, όμως στο ντεμπούτο του Βινσέντ Κομπανί χρειάστηκε προσπάθεια.

Και η αλήθεια είναι πως την κατέβαλλε απέναντι στη Βόλφσμπουργκ, από τη στιγμή που επικράτησε με 3-2, στο φινάλε, χάρη στο γκολ του Σερτζ Γκνάμπρι.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Μουσιάλα, αλλά «μπλόκαραν» εντελώς με την έναρξη της επανάληψης. Δύο γκολ του Μάγιερ γύρισαν το παιχνίδι, αλλά το αυτογκόλ του Καμίνσκι, έβαλε ξανά την Μπάγερν στο ματς.

Είχαμε γκολ ανά έξι λεπτά στο δεύτερο μέρος και εν τέλει, το αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο πρώην ποδοσφαιριστής της Άρσεναλ. Και ήταν τόσο έντονη η ανάγκη της Μπάγερν να κερδίσει, που στο γκολ, παίκτες από τον πάγκο μπήκαν στο γήπεδο!