Premier League : Ποιος είδε την Τσέλσι και δε τη φοβήθηκε στο “Molineux”, μοιρασιά στο Vitality (vid)

Τον… φόβο σκόρπισε στο “Molineux” η απίθανη Τσέλσι!

Η ομάδα του Έντσο Μαρέσκα παραμέρισε τα όποια προβλήματα εσωτερικής φύσεως που αντιμετωπίζει και “σκόρπισε” στους έξι… ανέμους την άμοιρη Γουλβς, που έβγαλε αντίδραση μόνο για ένα ημίχρονο.

Οι “μπλε” του Λονδίνου πέτυχαν τέσσερα γκολ στο δεύτερο 45λεπτο και έφτασαν στο ευρύ 2-6, δείχνοντας στο χορτάρι πως θα είναι ιδιαίτερα υπολογίσιμοι φέτος.

Κορυφαίος για την Τσέλσι ο Μαντουέκε, που πέτυχε χατ-τρικ σε διάστημα 17 λεπτών(!), με τους Τζάκσον και Πάλμερ να είναι αυτοί που πέτυχαν τα δύο πρώτα τέρματα στο πρώτο μισό του αγώνα.

Στο άλλο παιχνίδι, η Μπόρνμουθ πάλεψε για μια σπουδαία νίκη κόντρα στη Νιουκάστλ, προηγήθηκε με τον Ταβερνιέ στο 37′, όμως οι “ανθρακωρύχοι” ισοφάρισαν στο 76′ με τον Γκόρντον.

Στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, οι γηπεδούχοι πέτυχαν γκολ με τον Ουαταρά αλλά ακυρώθηκε από το VAR