Serie A : Θύμισε ξανά πρωταθλήτρια η Ίντερ, “έριξε” τέσσερα στην Αταλάντα (vids)

Ξέσπασε στην Αταλάντα η Ίντερ!

Οι «νερατζούρι» έκαναν εμφάνιση πρωταθλητών και υπέταξαν με 4-0 την ομάδα του Γκασπερίνι, φτάνοντας τους 7 βαθμούς στο πρωτάθλημα και πάτησαν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ο Μάρκους Τουράμ που πέτυχε 2 γκολ.

Στο τρίτο μόλις λεπτό οι «νερατζούρι» άνοιξαν το σκορ χάρη στο αυτογκόλ του Τζιμσίτι, ενώ εφτά λεπτά μετά ο Μπαρέλα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Ο Τουράμ σπατάλησε αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, όμως στο δεύτερο ημίχρονο βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα και μάλιστα δις.

Αρχικά στο 47′ με πλασέ από κοντά έγραψε το 3-0 για να διαμορφώσει το τελικό 4-0 στο 57′ με προβολή έπειτα από φάση διαρκείας.

Στο άλλο παιχνίδι της βραδιάς με γκολ του Σαούλ Κοκό στο 86΄ η Τορίνο επικράτησε με 1-0 της Βενέτσια.