Έχει το άστρο, τέλος : Ο Χρήστος Παπαδόπουλος σκόραρε στο ντεμπούτο του με τη Γιουβέντους! (vid)

Δεν γινόταν να έχει καλύτερο ντεμπούτο με τη Γιουβέντους ο Χρήστος Παπαδόπουλος.

Ο 19χρονος μεσοεπιθετικός φόρεσε για πρώτη φορά τη φανέλα των «μπιανκονέρι» για τη Β ομάδα (αγωνίζεται στη Serie C) και με το τέρμα του, χάρισε τη νίκη στον σύλλογο.

Η Γιουβέντους ήταν πίσω στο σκορ με την Κασερτάνα με 2-0, η Γιούβε το γύρισε σε 2-2 πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου και έπειτα ανέλαβε δράση ο Έλληνας επιθετικός.

Έχοντας μπει ως αλλαγή στο ημίχρονο, ο Παπαδόπουλος έκανε ένα υπέροχο σουτ στην περιοχή και έγραψε το 3-2 που ήταν και το τελικό σκορ, στο 89ο λεπτό, ξεκινώντας με τον καλύτερο τρόπο τη θητεία του στη Γιουβέντους.