Premier League : Εκπληκτική ανατροπή της Μπόρνμουθ, δεν υπήρξε νικητής σε Portman Road και City Ground (vids)

Μεγάλη νίκη με ανατροπή και… buzzer beater για την Μπόρνμουθ, πέρασε χωρίς απώλειες από το King Power η Άστον Βίλα.

Η Έβερτον φανερώνει τις ίδιες αδυναμίες και πέρσι στο ξεκίνημα της φετινής Premier League. Η Μπόρνμουθ το εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο και πήρε μια σπουδαία νίκη στο Goodison Park και μάλιστα με τρομερή ανατροπή στα τελευταία λεπτά, πετυχαίνοντας τρία γκολ σε εννιά λεπτά!

Τα “ζαχαρωτά” προηγήθηκαν 2-0 στις αρχές του δευτέρου μέρους (Κεν 50′, Κάλβερτ-Λιούιν 57′) και έδειχνε πιο κοντά στην πρώτη φετινή νίκη, όμως η εκπληκτική Μπόρνμουθ είχε άλλη άποψη. Στο 87′ ο Σεμένιο μείωσε, ο Κουκ στο 90+2′ ισοφάρισε και ο Σινιστέρα στο 90+6′ ολοκλήρωσε την επική ανατροπή!

Με “διπλό” πέρασε από το King Power και η Άστον Βίλα, αλλά σαφώς πιο εύκολα. Ο Ονάνα άνοιξε…λογαριασμό με τους “χωριάτες” με γκολ στο 28′ και ο Ντουράν στο 63′ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Η Λέστερ μείωσε στο 73′ με τον Μπουονανότε, όμως δεν κατόρθωσε να πάρει βαθμό από το σημερινό ματς.

Απεναντίας, βαθμούς απέσπασαν τα ζευγάρια σε Portman Road και City Ground, ενώ η Μπρέντφορντ είχε ακόμη μία μεστή εμφάνιση φέτος, επικρατώντας άνετα της Σαουθάμπτον.