Bundesliga : “Περίπατος” της Μπάγερν στο Κίελο (vid)

Μισή… ντουζίνα γκολ για την Μπάγερν στο Holstein-Stadion, σε μια πολύ εύκολη υπόθεση για τους Βαυαρούς.

Η ομάδα του Βινσέντ Κομπανί δεν είχε… όρεξη για αστεία και μέσα σε 13 λεπτά επέβαλε σιωπή στο Κίελο. Μόλις στο πρώτο λεπτό ο Μουσιάλα έκανε το 0-1, ενώ απέναντι σε μία σοκαρισμένη ομάδα που παραπατούσε ο Χάρι Κέιν έκανε άμεσα το 0-2 στο έβδομο λεπτό.

Το αυτογκόλ του Ρέμπεργκ (13’, 0-3) έδειξε το τρακ των γηπεδούχων, οι οποίοι πριν βγει το ημίχρονο είχαν δεχθεί και τέταρτο γκολ ξανά από τον Κέιν (43’).

Η κατάπαυση πυρός στην επανάληψη ίσως και να οφείλεται στην πρεμιέρα του Champions League την Τρίτη και την εντός έδρας αναμέτρηση της Μπάγερν με την Ντινάμο Ζάγκρεμπ.

Λίγο μετά την είσοδό του στο παιχνίδι, ο διψασμένος Ολίσε βρήκε τον δρόμο για το πρώτο του επίσημο γκολ με τη φανέλα των Βαυαρών (65’, 0-5), ενώ οι γηπεδούχοι βρήκαν το γκολ της τιμής (1-5) με τον Γκίγκοβιτς λίγο πριν το τέλος (82’).

Πάντως, την τελευταία κουβέντα την είπαν και πάλι οι παίκτες του Νάγκελσμαν που με πέναλτι του Κέιν που έκανε άλλο ένα χατ-τρικ (92’) έφτασαν διά περιπάτου στο τελικό 1-6.