Serie A : Πολύ… σκληρή για να πεθάνει η Μπολόνια, έκανε το 2-0, 2-2 στο 90+1′! (vid)

Τρομερό ματς στο Giuseppe Sinigaglia, με τη νεοφώτιστη Κόμο να βρίσκεται μια ανάσα από την παρθενική της νίκη στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Σεσκ Φάμπρεγκας προηγήθηκε 2-0, όμως η Ευρωπαία φέτος Μπολόνια κατάφερε να… αποδράσει από την έδρα της Κόμο με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Το αυτογκόλ του Κασάλε έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους μόλις στο 5ο λεπτό και με την έναρξη του δευτέρου μέρους, ο Κουτρόνε ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0.

Η Μπολόνια όμως δεν το έβαλε κάτω, μείωσε στο 76′ με τον Σαντιάγκο Κάστρο, για να έρθει στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σάμουελ Τζούνιορ να πετύχει το γκολ που έδωσε τον ανέλπιστο βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.