Serie A : “Έκλεψε” τον βαθμό στο 90+6′ η Τζένοα! (vid)

Και ενώ όλα έδειχναν πως η Ρόμα θα έφευγε από τη Γένοβα με μια σπουδαία νίκη, ο Ντε Βίντερ είχε άλλη άποψη!

Η Τζένοα δικαιώθηκε για την προσπάθεια που κατέβαλε στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης και την ύστατη στιγμή κατάφερε να πάρει κάτι που δικαιούταν 100%, σκοράροντας στο 90’+6′ για να διαμορφώσει το τελικό 1-1.

Στο «Λουίτζι Φεράρις», η ομάδα του Ντανιέλε Ντε Ρόσι αν και αντιμετώπισε εχθρική ατμόσφαιρα από τον κόσμο της ομάδας της Γένοβας, κατάφερε να προηγηθεί με το πρώτο γκολ του Ντόβμπικ.

Ο Ουκρανός φορ με «ριμπάουντ» έπειτα από προσπάθεια απομάκρυνσης από τον Γκολίνι, σκόραρε στο 37’, αλλά πανηγύρισε… στο 43’, όταν ο VAR αποφάσισε ότι ήταν λανθασμένη η υπόδειξη για οφσάιντ στον Ελ Σαράουι και το τέρμα ήταν κανονικό.

Η Τζένοα στο δεύτερο ημίχρονο επιτέθηκε κατά κύματα, διεκδίκησε το αποτέλεσμα, θέλησε να εκμεταλλευτεί μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο και τα κατάφερε. Στο 90’+6′, με τις καθυστερήσεις να κρατούν λίγο περισσότερο λόγω της αποβολής του Ντε Ρόσι στον πάγκο των Ρωμαίων, ο Ντε Βίντερ με κεφαλιά «τιμώρησε» τους φιλοξενούμενους και τους άφησε δίχως νίκη στις πρώτες 4 αγωνιστικές της φετινής Serie A, μετά και το 1-1.