Serie A : Έμπολι και Τορίνο “άλωσαν” τις έδρες, τρομερό γκολ ο Κάστανος (vids)

Η Τορίνο συνεχίζει νικηφόρα στη Serie A επικρατώντας με 3-2 της Βερόνα εκτός έδρας στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Ο Σανάμπρια στο 10′ έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους και δύο λεπτά μετά ο Κάστανος ισοφάρισε με τρομερή… βολίδα. Αλλά πριν το ημίχρονο η Τορίνο πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ με τον Ζαπάτα στο 34′. Λίγη ώρα πριν μάλιστα η Βερόνα είχε μείνει με δέκα λόγω της αποβολής του Νταβιντόβιτς.

Στο δεύτερο μέρος η Τορίνο κρατούσε το προβάδισμα με ευκολία και στο 79ο λεπτό ο Τσε Άνταμς… καθάρισε τη νίκη για την ομάδα του. Το γκολ του Μοσκέρα στο 90+3΄για τη Βερόνα δεν κατάφερε να δώσει κάτι παραπάνω στην ομάδα του.

Λίγο νωρίτερα η Έμπολι έφυγε νικηφόρα από την έδρα της Κάλιαρι της οποίας επικράτησε με 2-0 για τη 5η αγωνιστική της Serie A.

Το πρώτο ημίχρονο πέρασε χωρίς φάσεις και στο 31′ οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Κολόμπο να παίρνει την μπάλα από τον Ανιορίν και να ευστοχεί με δεξί σουτ για το 1-0. Τέσσερα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους η Έμπολι έκανε δύο τα τέρματά της με τον Εσπόσιτο να… καθαρίζει τη νίκη για την ομάδα του.