Serie A : Συνεχίζει το σερί η Νάπολι (vid)

Η Νάπολι επέστρεψε στις νίκες με το 2-0 επί της Μόντσα και είναι μόνη στην 1η θέση της Serie A μετά τις πρώτες 6 αγωνιστικές.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλά στο παιχνίδι και κατάφερναν να μην απειλούνται, κάτι που ήταν και ο βασικός τους στόχος, αλλά οι γηπεδούχοι μετά το 20λεπτο ανέβασαν τον ρυθμό τους και κατάφεραν να καθαρίσουν από το πρώτο ημίχρονο τον αγώνα.

Στο 22′ ο Πολιτάνο μπήκε στην περιοχή από δεξιά και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0, με τον Κβαρατσχέλια να παίρνει τη σκυτάλη στο 33′ και να εκτελεί εντός περιοχής τον Τουράτι για το 2-0.

Από εκεί και πέρα, στο δεύτερο ημίχρονο η Νάπολι διαχειρίστηκε όπως ήθελε την κατάσταση, θα μπορούσε να βάλει 3ο γκολ με τον ΜακΤόμινεϊ και τελικά πήρε εύκολα το τρίποντο και πήγε στους 13 βαθμούς, στην 1η θέση και στο +1 από τη Γιουβέντους και στο +2 από Μίλαν και Ίντερ.