LaLiga : Δύσκολη νίκη αλλά ανέβηκε τρίτη η Βιγιαρεάλ

Με πολλά εμπόδια η σημερινή νίκη της Βιγιαρεάλ κόντρα στην ουραγό Λας Πάλμας, αλλά σημασία έχει το αποτέλεσμα, που φέρνει το “υποβρύχιο” στην 3η θέση.

Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι στην 6η αγωνιστική, στη La Liga, η Βιγιαρεάλ νίκησε τη Λας Πάλμας με 3-1 και ανέβηκε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Τα «κίτρινα υποβρύχια» μετρούν 5 νίκες, 2 ισοπαλίες και 1 ήττα και βρίσκονται πίσω από την Μπαρτσελόνα και τη Ρεάλ Μαδρίτης.

Στην αντίπερα όχθη, η Λας Πάλμας έχει «κολλήσει» την τελευταία θέση με τρεις βαθμούς και δεν έχει γευθεί ακόμη τη χαρά της νίκης (έχει τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες).

Στο 45’ ο Πέπε άνοιξε το σκορ και δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Σοάρες ισοφάρισε σε 1-1. Στο 51’ η Βιγιαρεάλ έχασε πέναλτι με τον Μπαένα και στο 85’ ο Μπάρι διαμόρφωσε το 2-1. Το τελικό 3-1 έγραψε στο 97′ ο Μπαένα.