Bundesliga : Το πιο συναρπαστικό φινάλε! Η Στουτγκάρδη πήρε τον βαθμό στο 90+9′ με…ριμπάουντ σε χαμένο πέναλτι! (vid)

Τι τρελό φινάλε επιφύλασσε το τελευταίο παιχνίδι της 6ης αγωνιστικής στο MHP Arena της Στουτγκάρδης!

H Χόφενχαϊμ βρισκόταν αγκαλιά με ένα σπουδαίο “διπλό” που θα της έδινε μεγάλη ανάσα, αλλά ο Ντεμίροβιτς στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων “έγραψε” το τελικό 1-1.

Ο Χλόζεκ έχασε την πρώτη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους στο 4′, ενώ ο Μίτελσταντ απείλησε για τη Στουτγκάρδη στο 33′ και στο 35′. Σε ένα αρκετά ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, ο Γκέντρεϊ έδωσε προβάδισμα στη Χόφενχαϊμ σε καίριο χρονικό σημείο, ακριβώς πριν την ανάπαυλα (45′).

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι πήραν πολύ υψηλό ποσοστό κατοχής μπάλας χωρίς όμως να δημιουργήσουν σημαντικές στιγμές. Παρ’ όλα αυτά, στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ακπογκούμα βρήκε την μπάλα με το χέρι εντός περιοχή και έδωσε τεράστια ευκαιρία στη Στουτγκάρδη για την ισοφάριση. Ο Μπάουμαν απέκρουσε το πέναλτι του Ντεμίροβιτς, αλλά στην επαναφορά ο Βόσνιος επιθετικός διαμόρφωσε το 1-1.