Premier League : “Αυτοκτόνησε” η Τότεναμ, η Μπράιτον έκανε το 0-2, 3-2! (vid)

Η Τότεναμ… αυτοκτόνησε καθώς ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0 αλλά τελικά ηττήθηκε με 2-3 από την Μπράιτον στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Premier League.

Στο πρώτο μέρος η ομάδα του Λονδίνου πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και στο 24′ άνοιξε το σκορ με τον Μπρέναν Τζόνσον, ο οποίος πέτυχε γκολ για έκτο σερί ματς. Ο Ουαλός πήρε την πάσα από τον Σολάνκε και με ιδανικό πλασέ έκανε το 1-0.

Λίγο μετά η Τότεναμ βρήκε και δεύτερο τέρμα με τον Μάντισον, ο οποίος με σουτ από το όριο της περιοχής διπλασίασε το προβάδισμα της ομάδας του.

Στο δεύτερο μέρος όμως τα «σπιρούνια» δεν… μπήκαν ποτέ στον αγωνιστικό χώρο και δέχτηκαν τρία γκολ μέσα σε είκοσι λεπτά. Την αρχή την έκανε ο Μιντέ στο 48′, ενώ ο Ρουτέρ στο 58ο λεπτό ισοφάρισε για την Μπράιτον. Οκτώ λεπτά μετά ο Ρουτέρ έδωσε μια εξαιρετική ασίστ και ο Γουέλμπεκ με κεφαλιά σε κενή εστία έκανε την ανατροπή για τους «γλάρους».